Beşiktaş Ofis Taşıma

Beşiktaş, merkezi konumu itibariyle pek çok firmaya da ev sahipliği yapan bir semttir. Lokasyonu, popülerliği, popülasyonu nedeniyle pek çok firma Beşiktaş’ta ofis açmak isteyebiliyor. Bu sebeple Beşiktaş ofis taşıma konusu da internette sıkça aratılan başlıklardan biri haline geliyor.

Beşiktaş’ta pek çok sektörde ofisler bulunmaktadır. Turizm, sağlık, finans, gıda, eğitim gibi pek çok alanda firmaların ofisleri Beşiktaş’da bulunmaktadır.

Beşiktaş ofis taşıma hakkında bu yazımızda sizler için faydalı olabileceğini umduğumuz maddeleri sıraladık.

Ofis taşımada dikkat edilecek şeyler

Ofis taşıma işi ev taşımadan tamamen farklıdır ve daha büyük özen gerektirmektedir. Ev taşıma işinde yeni evinize eşyalarınız geldikten sonra yavaş yavaş bir düzen kurabilirsiniz. Bunun için acele etmenize gerek yoktur. Kendi düzeninizi yavaş yavaş oturtabilirsiniz. Ancak ofis böyle değildir.

Günlerce ofisin yerleşmesini bekleyemezsiniz. Cumartesi günü taşınma işlemi olduysa pazartesi günü herkesin gelip iş başı yapması, herşeyin yerli yerinde olması ve işlerin aksamadan devam etmesi önemlidir. Bu yüzden ofis taşıma işi çok daha titiz bir işlemdir.

Ayrıca ofis taşıma işinde herhangi bir evrağın kaybolması, herhangi bir bilgisayarın bozulması, kırılması şirket için ciddi mali yükümlülükler doğurabilir.

Ofisten Ofise Nakliyatın Önemi

Ofisten ofise nakliyat hizmeti almadan önce yeni ofisinizde neyin nereye konulacağını net olarak kararlaştırmalısınız. Mümkünse nakliye hizmeti aldığınız firmayı yönlendirerek kutulama işlemini de yapmalarını sağlamalısınız. Kutulama hizmetini siz yaparsanız bir karışıklığa sebep olabilirsiniz. Ancak nakliye firmasından bunu talep ederseniz ve hangi eşyaların nereye konulacağını bildirirseniz sorunsuz bir şekilde yeni ofisinize taşınabilirsiniz.

Evrak kutulama işleminde nakliye firmasından bu işle ilgilenen personelin yanına kendi personellerinizden birini vererek evrakların eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde kutulandığından emin olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü evraklar eksiksiz olsa da eğer karışık bir şekilde kutulanırsa bu size evrakları yerleştirirken ekstra olarak zaman kaybettirecektir.

Eğer evrak yükü çok olan bir firmaysanız ciddi bir zaman kaybına yol açacaktır.

Ofisten ofise nakliyatta karşılaşılan zorluklardan bir tanesi de maddi değeri yüksek ofis eşyalarıdır. Eğer taşımayı kendiniz yapmayı düşünüyorsanız bir ofis için bunu kesinlikle tavsiye etmeyiz. Ofis taşımacılığı normal bir nakliye hizmetinden çok daha komplike bir hizmettir. Normal değeri 100 tl olarak bir harici belleğin içinde şirket için milyon dolarlık bir proje olabilir ve bu taşınma aşamasında bu harici belleğin kaybolması şirketi milyonlarca liralık bir zarara uğratabilir.

Sonuç olarak, ofisten ofise nakliyat, evden eve nakliyattan daha çok özen gerektiren, daha hızlı ve profesyonel olarak halledilmesi gereken, sıfır sorunla bitirilmesi gereken bir süreçtir. Aksi durumlar şirketin zaman, para, prestij kaybetmesine yol açabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için, referansları ve geri bildirimleri olan, başarılı ve sorunsuz bir firma ile çalışmak önemlidir.