Istanbul Beşiktaş Asansörlü Nakliyat

İstanbul ilimizin Beşiktaş semtinde asansörlü nakliyat hizmeti almak istiyorsanız bu yazımız size rehberlik edecektir. Beşiktaş asansörlü nakliyat hizmetinin sıklıkla arandığı ilçelerimizden bir tanesidir. Asansörlü nakliyat eşyaların güvenli bir şekilde taşınması için sıklıkla tercih edilen nakliyat türlerinden bir tanesidir.

Asansörlü nakliyat , kişilerden kaynaklanacak olası hataları sıfıra indirmesi sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Hem çalışan güvenliğini hem eşya güvenliğini maksimuma çıkarmakta ve sıfır hatayla nakliye işinin yapılmasını sağlamaktadır.

Asansörlü Nakliyat Nedir?

Belirli yükseklikte bulunan binalarda özellikle asansörlü nakliyat çok yaygındır. Herhangi bir balkon içeren taraftan, vinç aracılığı ile asansöre yüklenen eşyalar kolaylıkla yukarı çıkarılabilir. Bu asansörlerin esnek kullanımı sayesinde dar alanlarda dahi oldukça verimli sonuçlar alınabilmektedir.

Asansörlü Nakliyatın Faydaları Nelerdir?

  • Zaman Tasarrufu : Bir insan tarafından elle taşınacak bir eşya çok daha kısa süre içerisinde asansör ile istenilen kata çıkarılabilir. Bazı binalarda asansör bulunmamakta, bazılarında da asansör bulunsa dahi asansörle eşya taşınmasına izin verilmemekte. Bu gibi durumlarda vinçli asansör çok kısa bir zaman diliminde çok ağır eşyaları bile istenilen kata çıkarabilir.
  • Çalışan Güvenliği : Ekipler ne kadar profesyonel olursa olsun nakliyat işinde bazen istenmeyen kazalar yaşanabiliyor. Bu kazalar ekipmanlar ile en aza indirilse de maalesef bunları sıfıra indirmek mümkün olmuyor. Bir kaza yaşanmasa bile kaldıramayacağı bir yükün altına giren bir çalışan kendisini yaralayabiliyor. Bu gibi durumların önüne geçmek için asansörlü nakliyat çok verimli bir araç.
  • Eşyaların Güvenliği : Bireysel taşıma sırasında bir eşyanın zarar görmesi müşterilerin en korktukları şeylerden bir tanesi. Herhangi bir sebeple bir eşyaya bireysel zarar gelme ihtimalini de sıfırlamak için asansörlü nakliyat sıklıkla tercih ediliyor.

Hangi Koşullarda Asansörlü Nakliyat Yapılabilir?

Öncelikle asansörlü nakliyat yapılabilmesi için, aracın binaya yanaşabileceği bir alan olması gerekmektedir.        Aracın binaya yaklaşamadığı durumlarda asansörlü nakliyat mümkün olmaz. Binaya aracın yaklaşabildiği noktada, eşyaların içeri alınabileceği bir balkon yada pencere bulunması gerekmektedir. Elbette bu kapı yada pencerenin boyutları ne kadar geniş olursa, eşyaların taşınması da o kadar kolay olacaktır.

Asansörlü nakliyat için operatörün tecrübeli olması gerekmektedir. Bu vinçlerin de periyodik bakımları ve kullanma talimatları bulunmaktadır. Bu bakımların eksiksiz olması ve kullanma talimatlarına uyarak bu taşımanın gerçekleştirilmesi önemlidir. Bu araçlar da belirli aralıklarla muayeneye sokulmaktadır. Bu özelliklerin tam olması durumunda asansörlü nakliyat oldukça güvenli bir taşıma yöntemidir. Elbette binanın yüksekliği ve dairenin bulunduğu katın konumu da önemlidir. Çünkü her asansörlü vincin ulaşabileceği belirli bir yükseklik vardır.

Sonuç olarak asansörlü nakliyat oldukça kullanışlı, pratik ve güvenli bir taşıma yöntemidir. Bu konuda en kesin cevabı taşıma işini yapacak firma , taşıma işlemi yapılacak evin konumunu gördükten sonra size verecektir. Firmadan alacağınız cevaba göre nakliye işinizin asansörlü mü asansörsüz mü olacağına karar verebilirsiniz.