Ev taşıma işlemi kaç gün ve ne kadar sürer?

Ev taşıma işlemi, bir evden başka bir eve taşınma sürecidir. Bu süreç, evdeki tüm eşyaların paketlenmesi, taşınması ve yeni evde tekrar yerleştirilmesi gereklidir. Ev taşıma işlemi, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir ve bir günden birkaç haftaya kadar sürebilir.

Ev taşıma işlemi, birçok aşamadan oluşur ve her aşama için gerekli zaman farklılık gösterebilir. Bunlar şunlardır:

  • Hazırlık: Bu aşama, evdeki tüm eşyaların paketlenmesi, etiketlenmesi ve numaralandırılması gereklidir. Ayrıca, evdeki tüm mobilyaların ve eşyaların sökülmesi ve yeniden monte edilmesi gerekir. Bu aşama, eşyaların zarar görmemesi için gereklidir ve genellikle birkaç gün sürebilir.
    Evin taşınmasından önce yeterli hazırlık yapmadıysanız eşyalarınız zarar görebilir.
  • Paketleme: Bu aşama, evdeki tüm eşyaların paketlenmesi gereklidir. Paketleme, eşyaların zarar görmemesi için gereklidir ve birkaç gün sürebilir. Bu süre eşyaların çokluğuna göre daha uzun bir zaman da alabilir. Çünkü kırılacak eşyalar, elektronik eşyalar, değerli eşyalar daha hassas bir paketleme gerektirebilir.
  • Taşıma: Bu aşama, evdeki tüm eşyaların nakliye aracına yüklenmesi ve taşınması gereklidir. Taşıma süresi, evin bulunduğu yere ve taşınacak evin bulunduğu yere bağlıdır ve birkaç saatten birkaç güne kadar sürebilir.
  • Yerleştirme: Bu aşama, evdeki tüm eşyaların yeni evde yerleştirilmesi gereklidir. Mobilyalar ve eşyalar tekrar monte edilir ve evdeki tüm eşyalar yerleştirilir. Bu aşama, birkaç saatten birkaç güne kadar sürebilir. Eşyaların çokluğu yine bu konuda da belirleyici unsurdur. Eşyaların paketlerinden çıkarılması, yerleştirilmesi müsaitliğinize göre 1 haftaya kadar sürebilecek yoğun bir süreçtir.

 

Evden Eve Nakliyat Kaç Gün Sürer?

Evden eve nakliye hizmeti için profesyonel bir firma ile çalışıyorsanız eğer, şehir içinde genelde 1 günde yeni evinize eşyalarınız taşınmış ve yerleştirilmiş olur. Evden eve nakliye firmaları kalabalık ekip halinde görev dağılımı yaparak çalıştıkları için ve bu işi devamlı olarak yaptıkları için oldukça hızlı ve pratik hareket etme imkanına sahiplerdir.

Paketleme işlemi sizin için yoğun ve uğraştırıcı gözükebilir. Mobilyaları demonte etmek, sökmek sizin için zor olabilir ancak evden eve nakliye ekipleri bunu kısa bir sürede gerçekleştirirler. Hızlı bir şekilde mobilyalarınız sökülür, aynı anda diğer eşyalarınız kutulanır, ve kutulanan eşyalarınızın araca taşınmasına başlanır.

Gözünüzde büyüyen bu süreçler birkaç saat içinde sorunsuz olarak halledilir. Yeni evinize ulaşan eşyalarınız da aynı hızla evinize taşınır, paketlerinden açılır, mobilyalarınız monte edilir.

Elbette yapacağınız ön hazırlık bu işlemleri daha da hızlandırır ancak herhangi bir ön hazırlığınız yoksa bu işlemler daha fazla vakit alabilir. Ama ekstrem durumlar çıkmadığı sürece aynı gün içinde yeni evinize taşınmış olursunuz.

Tabii ki bu söylediklerimiz, aynı şehir içinde bir taşıma hizmeti için geçerli, şehirler arası bir taşınma yapıyorsanız bu işlemler gideceğiniz şehrin uzaklığına göre değişiklik gösterecektir.

Sonuç olarak evden eve taşınmanın süresi, taşınmayı kendiniz mi yapacaksınız yoksa profesyonel bir şirketten hizmet mi alacaksınız? Sorusunun cevabına göre değişir. Bu noktada profesyonel bir hizmet almak size maliyet , zaman ve enerji kazandıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

büyükçekmece evden eve nakliyat şile evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat yeşilköy evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat zeytinburnu evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat bakırköy evden eve nakliyat başakşehir evden eve nakliyat eşya depolama ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat avcilar evden eve nakliyat kartal evden eve nakliyat adalar evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat antalya evden eve nakliyat aydın evden eve nakliyat balıkesir evden eve nakliyat bodrum evden eve nakliyat bolu evden eve nakliyat evden eve nakliye fiyatları izmit evden eve nakliyat manisa evden eve nakliyat marmaris evden eve nakliyat yalova evden eve nakliyat evden eve nakliyat fiyatları istanbul evden eve nakliyat şehirler arası nakliyat uluslararası evden eve nakliyat