Ev Taşıma İşlemindeki Masrafları Ve Maliyeti Nelerdir?

Evinizi taşıyorsanız pek çok masraf kalemi sizi bekleyebilir. Bunlardan en önemlisi tabii ki nakliyat için harcayacağınız paradır. Ancak bunun dışında hesapta olmayan masraflar da olabilir.

Evinizi kendiniz taşımayı düşünüyorsanız;

  • Kutulama : Eşyalarınızı kutulamak için kolilere ihtiyacınız olacak. Ve bu koliler 1-2 adet olmayacak. Onlarca koli ihtiyacınız için para harcayarak koli almanız gerekecek. Koli deyip geçmemeniz gerekir çünkü şu an taşınma kolilerinin adedi gelen zamlarla birlikte yüksek rakamlara ulaşmış vaziyette ayrıca kolilerden kaç taneye ihtiyacınız olacağını düşünürseniz, sizin için masraflı bir kalem olacaktır.
  • Koli Bandı : Aslında basit bir kalem gibi gözükse de onlarca koli yapacaksınız ve pek çok koli bandına ihtiyacınız olacak. Bu da sizin için ekstra bir masraf kalemi anlamına geliyor.
  • Taşıma : Eşyaları taşıması için birileri ile çalışmanız gerekecek, yevmiye usülü çalışan kişilerle çalıştığınızda bu kişilere günlük ücret ve yemek parası ödemeniz gerekiyor. Eşya sayınızın çokluğuna göre bu tutar da kişi sayısına bağlı olarak artacaktır.
  • Nakliye : Eşyaların taşınmasının yanısıra bir de gideceği yere götürülmesi var, bu da araç maliyeti anlamına gelmekte, artan benzin fiyatları ile birlikte en kısa mesafe için bile ödemeniz gereken günlük araç ücreti şoför ile birlikte ciddi rakamlar ödemeniz gerekebilir. Mesafe arttıkça bu maliyet de artacaktır.
  • Ek Maliyetler : Eşyalarınızı kendiniz taşıyorsunuz ve ücretli olarak taşınmasını sağlıyorsunuz. Taşınma işlemi profesyonel bir ekip ile yapılmadığı için, eşyalara zarar gelmesi, kırılması gibi durumlar sizin için ek maliyetler oluşturabilir.

Evden Eve Taşıma Maliyeti Nedir?

Bu ve benzeri durumlardan kurtulmak için evden eve nakliyat hizmeti almayı düşünebilirsiniz. Evden eve nakliyat firmaları işlerini profesyonel ve hızlı bir şekilde yaparlar. Eşyalarınızı sizin için kutularlar, araçlarına taşırlar, nakliyesini gerçekleştirirler , yeni evinize taşırlar ve kurulumları gerçekleştirirler.

Bu toplam maliyetleri düşündüğünüzde sizin için çok daha avantajlıdır. Artı olarak bu işlemler size zaman kazandırır, enerjinizi bu işlerle harcamanızın önüne geçer, zaman insan için yerine konulması mümkün olmayan yegane şeydir.

Genel olarak evden eve taşıma maliyeti için kaba taslak bir rakam vermek zordur. Bu sizin eşyalarınızın sayısına, taşınacak evin büyüklüğüne, taşınacak evin kaçıncı katta olduğuna, taşınacağınız yeni evin eski eve lokasyonuna göre değişiklik gösterebilir.

Nakliyat firmaları fiyat listelerini genel olarak belirli ilçeleri baz alarak vermektedir. Eğer taşınacağınız ev uzak bir ilçede ise bu fiyat listesinin dışında kalabilir. Gidilecek yolun uzunluğu araç maliyetini arttıracaktır. Ayrıca harcanacak zaman da artacağı için işçi maliyeti de artacaktır. Bu da alacağınız fiyatın yukarı yönlü seyretmesine sebep olacaktır.

Taşınacağınız evin üst katlarda olması da maliyeti arttıracak genel bir neden olarak karşınıza çıkabilir.

Ev taşınmasında bahşiş kültürü de bulunmaktadır. Evinizi taşıyan kişiler işleri bittiğinde sizden bahşiş bekleyeceklerdir. Bu da sizin için bir masraf kalemi oluşturabilir.

Evden Eve Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çok sayıda evden eve nakliyat firması bulunmaktadır. Elbette seçim yaparken önceliğimiz maddiyattır ancak alacağımız hizmetin kaliteli olmasını ve eşyalarımızın sorunsuz taşındığından emin olmayı da ihmal etmememiz gerekmektedir. Bu konudaki en iyi gösterge referanslardır.

Daha önce evleri veya ofisleri taşınan gerçek kişilerin referansları ve olumlu yorumları bizler için bir gösterge olabilir.  İnternet üzerinden yapılacak basit bir arama ile firmanın daha önce yaptığı işlere ulaşmak, varsa hakkında şikayetleri okumak oldukça kolay bir hale gelmiştir. Bu sebeple gerekli araştırmaları yapmadan bir firma ile anlaşmak sizin için olumsuz bir deneyim olabilir.

Sonuç olarak, evden eve nakliyat ücretleri, taşınacak evin büyüklüğüne, eşya sayısına, yeni evin konumuna, kaçıncı katta olduğuna, asansörlü veya asansörsüz taşıma olmasına göre değişmektedir. Hizmet almayı düşündüğünüz firmaya bu bilgileri ilettiğinizde karşınıza net bir rakam çıkaracaklardır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

büyükçekmece evden eve nakliyat şile evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat yeşilköy evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat zeytinburnu evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat bakırköy evden eve nakliyat başakşehir evden eve nakliyat eşya depolama ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat avcilar evden eve nakliyat kartal evden eve nakliyat adalar evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat antalya evden eve nakliyat aydın evden eve nakliyat balıkesir evden eve nakliyat bodrum evden eve nakliyat bolu evden eve nakliyat evden eve nakliye fiyatları izmit evden eve nakliyat manisa evden eve nakliyat marmaris evden eve nakliyat yalova evden eve nakliyat evden eve nakliyat fiyatları istanbul evden eve nakliyat şehirler arası nakliyat uluslararası evden eve nakliyat