En Kolay Ev Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ev taşıma başlı başına bir organizasyon işidir, bir liste oluşturarak ve planlı bir şekilde hareket ederek bu zorlu süreci daha kolay atlatabilirsiniz.

 

Ev Taşıma İşleminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Ev taşıma işleminde hayatınızı kolaylaştıracak ve bu zor süreci daha kolay halletmenizi sağlayacak bazı maddeleri sizler için sıraladık.

  • Erken başlayın: Taşınma planınıza mümkün olduğunca erken, en az 2-3 ay öncesinden başlayın. Bu size tüm ayrıntıları çözmek ve her şeyi organize etmek için yeterli zamanı verecektir. Taşınma işlemini son dakikaya bırakmadan vakit buldukça eşyalarınızı taşınmaya hazır hale getirmeniz önemlidir.
  • Bir kontrol listesi oluşturun: Taşınma öncesinde, sırasında ve sonrasında tamamlamanız gereken tüm görevlerin bir listesini yapın. Bu, her şeyi takip etmenize yardımcı olacak ve önemli hiçbir şeyi kaçırmamanızı sağlayacaktır. Listenizi düzenli aralıklarla kontrol edin ve yaptığınız işlemlerden sonra işaretler koyun.
  • İyi bir taşıma şirketi ile çalışın: İyi referanslara sahip, deneyimli ve sigorta kapsamına sahip bir taşıma şirketi seçin. Son kararı vermeden önce birkaç şirketten teklif alın ve fiyatlarını ve hizmetlerini karşılaştırın. Alacağınız hizmet kalemlerinin içinde neler olduğunu detaylı bir şekilde kontrol edin. Örneğin, bazı şirketler vereceği fiyata ‘’kutulama’’ hizmetini de dahil ederken bazı firmalar eşyalarınız için ‘’kutulama’’ hizmetini ek olarak size sunabilirler. Bunun gibi ayrıntılara dikkat edin.
  • Dağınıklığı giderin: Paketlemeye başlamadan önce eşyalarınızı gözden geçirin ve ihtiyacınız olmayan ya da istemediğiniz her şeyden kurtulun. Bu, taşınma sürecini kolaylaştıracak ve taşınma maliyetinden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Zaten çöpe atacağınız veya yeni evinize götürmeyi düşünmediğiniz ne varsa bir kenara ayırın, bunları çöpe atmak yerine ihtiyaç sahibi olduğunu düşündüğünüz kişilerle paylaşabilirsiniz. Bu size ekstra zaman kazandıracak basit ama gerekli bir hareket olacaktır.
  • Kutularınızı etiketleyin: Tüm kutularınızı içindekiler ve ait oldukları odayla birlikte açıkça etiketleyin. Bu, yeni evinize vardığınızda kutuları daha verimli bir şekilde açmanıza yardımcı olacaktır. Bu kısa işlem yeni evinizde size çokça zaman kazandıracaktır. Hangi kutuda ne olduğunu detaylı bir şekilde yazın ve kutunun üzerine yapıştırın.
  • Temel ihtiyaçlarınızı ayrı ayrı paketleyin: Yeni evinizdeki ilk gecenizde ihtiyaç duyacağınız tuvalet malzemeleri, giysiler ve yatak takımları gibi tüm temel eşyaları bir kutuya koyun. Böylece yeni evinizde ilk günde pek çok kutuyla uğraşmak durumunda kalmayacaksınız. Tek bir kutu ile yeni evinizde yaşamaya başlayabilirsiniz, zamanla diğer kutuları da yerleştirmek için çokça vaktiniz olacak.
  • İlgili tarafları bilgilendirin: Kamu hizmetleri şirketlerinizi, bankalarınızı, okullarınızı ve diğer ilgili tarafları taşınmanızdan haberdar edin ve hizmetlerinizin yeni adresinize aktarılmasını sağlayın. Adres değişikliğinizi çalıştığınız bütün firmalara, bankalara, şirketlere, kişilere ilettiğinizden emin olun.
  • Kiralık mülkünüzün fotoğraflarını çekin ve son durumunu belgeleyin: Kiralık mülkünüzden taşınmadan önce mülkün durumunun fotoğraflarını çekin ve yapılması gereken hasar veya onarımları belgeleyin. İlerde yaşayacağınız olumsuz durumların önüne geçmek için önleminizi alın.
  • Taşınma günü için hazırlanın: Taşınma gününde, herkes için yiyecek ve içecek ve bir ilk yardım çantası hazır bulundurun. Taşınma gününde, varsa hassas olan eşyalarınız bunları özellikle belirtin ve dikkatli taşınması konusunda talepte bulunun.
  • Bavulları açın ve yerleşin: Yeni evinize vardığınızda, bavullarınızı açmak ve yerleşmek için zaman ayırın. Her şeyin yerli yerinde olduğundan emin olun ve gerekli onarım veya bakım işlemlerini ayarlayın. Eve yerleşmeden önce ev boşken evin temizliğini yapmış olmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır.

 

Sonuç olarak bir yerden başka bir yere taşınmak zorlu bir süreçtir. Bu süreç kimi zaman yorucu ve yıpratıcı olabilir. Sizler için hazırladığımız bu pratik liste işlerinizi bir nebze olsun kolaylaştıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

büyükçekmece evden eve nakliyat şile evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat yeşilköy evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat zeytinburnu evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat bakırköy evden eve nakliyat başakşehir evden eve nakliyat eşya depolama ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat avcilar evden eve nakliyat kartal evden eve nakliyat adalar evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat antalya evden eve nakliyat aydın evden eve nakliyat balıkesir evden eve nakliyat bodrum evden eve nakliyat bolu evden eve nakliyat evden eve nakliye fiyatları izmit evden eve nakliyat manisa evden eve nakliyat marmaris evden eve nakliyat yalova evden eve nakliyat evden eve nakliyat fiyatları istanbul evden eve nakliyat şehirler arası nakliyat uluslararası evden eve nakliyat