Evden Eve Nakliyat Sırasında Eşyalar Hasar Görür Mü?

Nakliye işlemi zor ve yorucu bir süreç olabilir. Bu süreçlerde profesyonel bir firmadan destek ve hizmet almak önemlidir. Alacağınız hizmetin kalitesi, eşyalarınızın zarar görme ihtimalini en aza indirecektir. Bu konuda firmanın referansları, eski müşterilerinin yorumları, firmanın profesyonelliği ve ekibinin kalitesi büyük önem arzetmektedir.

Eşyaların Zarar Görmemesi İçin Neler Yapılmalı?

Evden eve nakliyat sırasında eşyalarınızın zarar görmemesi için alabileceğiniz basit ama etkili önlemler bulunmaktadır. Bu önlemleri sizler için sıraladık.

  • İyi bir nakliyat firması seçin: Kaliteli ve deneyimli bir nakliyat firması seçin. Bu firma eşyalarınızın güvenliğini sağlamak için gerekli tüm önlemleri alacaktır. Bu konuda seçici olmanız eşyalarınızın başına gelebilecek potansiyel zararları engelleyecektir.
  • Eşyalarınızı doğru şekilde paketleyin: Eşyalarınızı doğru şekilde paketleyin ve kırılması muhtemel olan eşyaların üzerine ekstra koruma sağlayın. Eşyaların taşınmasının dışında paketlenmesi de oldukça önemlidir. Yanlış paketleme eşyalarınıza zarar verilebilir.
  • Mobilyaları düzgün bir şekilde demonte edin: Mobilyaları demonte edin ve tekrar montajı için gerekli tüm parçaları saklayın. Bu parçalar mobilyaların tekrar montajında oldukça önemlidir. Bunları düzgün ve kolay ulaşabileceğiniz bir yerde muhafaza edin. Genel olarak ufak parçalar olduğu için kaybolma riskleri fazladır.
  • Kırılması muhtemel olan eşyaları içeren kutuları etiketleyin: Nakliyat sırasında eşyalarınız düzenli olarak yer değiştirdiğinden, kırılması muhtemel olan eşyaları içeren kutuları etiketleyin ve dikkatli bir şekilde taşıyın. Kırılması muhtelemel ürünlerin olduğu kutuların üzerine yazı yazın ve dikkatli taşınması için çalışanları uyarın.
  • Eşyalarınızı güvenli bir şekilde ambalajlayın: Eşyalarınızı güvenli bir şekilde ambalajlayın ve ekstra koruma sağlamak için gerektiğinde ekstra paket malzemesi kullanın. Ürünlerinizi kutuya yerleştirmeden önce sıkı bir şekilde ambalajladığınızdan emin olun.
  • Değerli eşyalarınızı ayrı bir yere koyun: Değerli eşyalarınızı ayrı bir yere koyun ve bunları nakliye sırasında ayrı ayrı paketleyin. Bu paketlerin içine bir şey koymayın ve ayrı olarak taşıyın.
  • Eşyalarınızı doğru şekilde yerleştirin: Nakliyat sırasında eşyalarınızı doğru şekilde yerleştirin ve bu eşyaların güvenliğini sağlamak için gerektiğinde ekstra koruma sağlayın. Eşyalar genelde taşıma hatalarından değil , paketleme hatalarından zarar görmektedir. Bu sebeple ambalaj ve paketlemeye ekstra özen göstermeniz gerekmektedir.
  • Eşyalarınıza sigorta yaptırın : Taşınma sırasında olabilecek olası hasarlardan zarar görmemek için eşyalarınıza taşıma sigortası yaptırın. Hizmet alacağınız firmadan sigorta hizmetleri olup olmadığını öğrenin. Sigorta şartlarını öğrenin ve olası zarar durumda neler yapabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olun.

Ev Taşıması Sırasında Eşyam Zarar Gördü Ne Yapabilirim?

Bazen ev taşınması sırasında eşyalar zarar görebilmektedir. Bu durum taşıma hatalarından kaynaklanabileceği gibi, yanlış paketleme, hatalı kutulama, yeterli ambalaj kullanmama gibi durumlardan da kaynaklanabilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek için yapılabilecek şeyleri yukarıda sizler için listeledik. Bu listedeki maddelere dikkat ederseniz eşyalarınızın zarar görme ihtimalini minimumuma indirebilirsiniz. Ancak yine de eşyalarınız zarar gördüyse, sigorta yaptırdıysanız bunu çalıştığınız firmaya belgeleriyle birlikte bildirebilirsiniz. Sigorta poliçenizde, ne kadarlık bir hasarın karşılanacağı ve karşılanma koşullarıyla detaylı olarak yazmaktadır. Bir sigorta poliçesi oluşturduysanız bu poliçe kapsamında eşyalarınızda oluşan hasarı tazmin etmeniz mümkün olacaktır.

Elbette bütün firmalar sigorta yapmamaktadır. Çalışacağınız firmaya bunun taşıma işlemi öncesinde sormanız ve bilgi almanız gerekmektedir. Sigorta yaptırmak için ek bir ücret de ödemeniz gerektiğini unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

büyükçekmece evden eve nakliyat şile evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat yeşilköy evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat zeytinburnu evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat bakırköy evden eve nakliyat başakşehir evden eve nakliyat eşya depolama ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat avcilar evden eve nakliyat kartal evden eve nakliyat adalar evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat antalya evden eve nakliyat aydın evden eve nakliyat balıkesir evden eve nakliyat bodrum evden eve nakliyat bolu evden eve nakliyat evden eve nakliye fiyatları izmit evden eve nakliyat manisa evden eve nakliyat marmaris evden eve nakliyat yalova evden eve nakliyat evden eve nakliyat fiyatları istanbul evden eve nakliyat şehirler arası nakliyat uluslararası evden eve nakliyat